معرفی همه محصولات

سیستم جامع مالی تولیدی / صنعتی


معرفی مختصر سیستم جامع مالی تولیدی منا

سیستم جامع مالی تولیدی منا یک سیستم یکپارچه مالی میباشد که به منظور پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی واحدهای تولیدی / صنعتی طراحی و تولید شده است. درطراحی این برنامه سعی شده است که از پیچیدگیهای ظاهری واقعی و تصنعی اجتناب شود و به دور از مقاصد تبلیغاتی ، به سادگی کاربری و قدرت درونی سیستم توجه شود و به همین دلیل است که از منوهای عریض و طویل و تو در تو در این سیستم خبری نیست و همه چیز در نهایت شفافیت اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار گرفته و پنهان کاری اطلاعاتی در حد ضرورت و بشکل موثری رعایت گردیده است. این ویژگی سیستم باعث شده است که کاربران ، خود را در محیطی پربار و از لحاظ اطلاعاتی غنی احساس نمایند. ما معتقدیم که نوعی تفکر تکریم کاربران در طراحی سیستم حاکم بوده است و همین امر باعث شده است که فرمهای ورود اطلاعات سیستم بخشی از شفاف سازی اطلاعات را بعهده بگیرند و به صورت پیشفرض گزارشات اولیه ای از وضعیت  اطلاعاتی سیستم را به کاربر ارائه نمایند. بنابراین یکی از نقاط قوت سیستم این است که اطلاعات اولیه موردنیاز کاربر همیشه در معرض دید او میباشد و کاربر فقط برای تهیه گزارشات مهمتر و کلیدی تر به منوی گزارشات مراجعه مینماید. این سیستم دارای 8 زیر سیستم به شرح زیر است که همه سیستمها بصورت یکپارچه با هم در تعامل هستند. وآنلاین بودن این تعامل یکی از ویژگی های بارز این سیستم یکپارچه است.

1-  سیستم حسابداری

2- دریافت و پرداخت

3- انبار

4- فروش

5- تولید

6- اموال

7- حقوق و دستمزد

8- تسهیلات

 

حسابداری منا
 
 
همانگونه که در طرح زیر هم ملاحظه میشود ، در سیستم جامع مالی منا ، زیر سیستم حسابداری بعنوان یک سیستم مرکزی ایفای نقش میکند. یعنی همه ی زیر سیستمها نتایج مالی عملیات خودرا بصورت سند حسابداری به این زیر سیستم ارسال میکنند. این ارتباط بین زیرسیستم حسابداری و سایر زیر سیستمها بصورت آنلاین و لحظه ای بوده و  به محض وقوع رویدادهای مالی در هر زیر سیستم ، اسناد حسابداری توسط زیر سیستم مربوطه صادر و به سیستم حسابداری ارسال میگردد. روابط بین زیر سیستمها بصورت شماتیک در شکل زیر نمایش یافته است :
حسابداری منا - روابط بین سیستمها
 
نکته مهم : نکته مهم در رابطه با ارتباط زیر سیستم ها با سیستم حسابداری این است که استانداردهای ثبت اسناد در تمامی زیر سیستمها توسط مدیر مالی تعیین میشود و سیستم هیچ گونه اجبار یا اعمال سلیقه ای در این مورد به مدیران مالی تحمیل نمیکند. با این حال برای سهولت استفاده ی آندسته از کاربرانی که مایل هستند از مشاوره مالی سیستم استفاده نمایند برای کلیه ی عملیات مالی ممکن ، مقادیر پیش فرضی در سیستم گنجانیده شده است. بنابراین خریداران این سیستم از یک مشاوره ی درون سیستمی  رایگان نیز بهره میبرند و واحدهایی که مدیر مالی یا مشاوره مالی نیز ندارند میتوانند از این ویژه گی سیستم بهره برداری نموده و خلاء های دانشی  واحدهای خود را در زمینه حسابداری تا حد زیادی جبران نمایند. این ویژگی تقریبا منحصر بفرد و مهم ، یکی از پارامترهای هوشمند سازی بوده و سیستم جامع مالی منا را به سیستمی نیمه هوشمند تبدیل کرده است.
سیستم جامع مالی منا  هم در نسخه تک کاربره  و هم تحت شبکه به خریداران ارائه میشود و تعداد کاربران شبکه با ماژولهای 10 کاربره تقسیم بندی میشود. یعنی نسخه تحت شبکه ی این سیستم بصورت پیشفرض با 10 کاربر فروخته میشود و خریدار میتواند به پرداخت مبلغ مابه التفاوت نسبت به خرید 10 کاربر بعدی اقدام نماید بعنوان مثال سیستم دو کاربره با 10 کاربره و  سیستم 11 کاربره با سیستم 20 کاربره قیمت یکسانی دارد.


سیستم حسابداری فروشگاهی


 

 سیستم جامع فروشگاهی یکی از محصولات شرکت منا می باشد .این سیستم یک سیستم به هم پیوسته مالی است که کلیه امور مالی موسسات و فروشگاهها را بطور کامل مدیریت مینماید ثبت آسان و تهیه گزارشات جامع و متنوع و توزیع از سایر ویژگیهای این سیستم است. به زیبان ساده ، صدور فاکتور فروش  ، ثبت فاکتورهای خرید ، نگهداری موجودی ها ، نگهداری مانده حساب مشتریان ، نگهداری مانده بانکها و صندوق و تهیه کلیه گزارشات حسابداری و صورتهای مالی از جمله امکانات این سیستم است.

سیستم فروشگاهی

 

 

در زیر به برخی ازمزیتهای این سیستم نسبت به سیستمهای مشابه اشاره شده است :

1-موجودی کالاهادر این سیستم به دو روش ارزش ویژه یا میانگین به انتخاب کاربر نگهداری میشود.

2- ارزش کالاهای موجود در انبار به صورت دقیق و لحظه ای (برای موجودی فعلی ام چقدر پول دادام)

3- ارزش فروش کالاهای موجود در انبار (اگر بخواهم همه موجودی ام را بفروشم چقدر می ارزد )

4- تعیین میزان سود رسانی هر یک از تامین کنندگان کالا (چه کسی بیشتر از همه به من سود می رساند )

5- تعیین میزان سود رسانی هر یک از کالاها (کدام جنس بیشتر از همه به من سود داده است )

6- محاسبه هزینه فرصت (اگر سرمایه ام را در بانک پس انداز می کردم چقدر سود می کردم )

7- امکان بازدید از اجناس بنجل

8- ارائه کزارشات و مانده حساب اشخاص به صورت جامع ،در فرمهای متنوع بسته به نیاز کاربر

9- صدور فاکتور در فرمهای متنوع (8 نوع فاکتور متنوع)

10- ایجاد امنیت برای مشاهده و چاپ گزارشات و امکان تعریف کاربران در چند سطح و سطوح قابل دسترسی برای هر کاربر

11- وجود دفتریادداشت در سیستم برای نوشتن کارهای روزمره و آینده و یادآوری کارهای روزانه

12- سیستم حسابداری یک طرفه برای سهولت ثبت سند، علاوه بر سیستم حسابداری دو طرفه

13- وجود دفترچه تلفن در سیستم

14-سیستم هشدار دهنده چکهای صادره و دریافتی و ثبت اتوماتیک خرج و وصول چکها

16-فرمهای دریافت و پرداخت و رسید حواله (برای مشتری)

17-فرم تهیه لیست حقوق و دستمزد با.......

18- امکان تغییر و کپی کدینگ حسابها و موجودیهای کالا و گزارشات متنوع برای چاپ لیست موجودی انبار

19- امکان تعیین قیمت فروش در 4سطح

20-فرم وام یا جدول اقساط وام برای مشتریان

21-تهیه صورتهای مالی(صورت سود و زیان و ترازنامه)و صورت سودو زیان برای دوره های ماهانه و سالانه و روزانه

 سامانه پیام کوتاه


سامانه پیام کوتاه منا یک سامانه تحت ویندوز است و برای این طراحی شده است که کاربران بتوانند پیامکهای خود را از این طریق از کامپیوتر شخصی خود به گوشی های موبایل  ارسال نمایند. برای استفاده از این سیستم به هیچ گونه سخت افزار اضافی نیازی ندارید و فقط یک دستگاه کامپیوتر که بتواند با اینترنت ارتباط برقرار نماید کافی است. این سیستم برای ارسال و دریافت پیامکها ازاینترنت و  بستر های مخابراتی جمهوری اسلامی ایران استفاده و از قوانین کشوری تبعیت مینماید. برای خریداران این سیستم یک حلقه سی دی نصب تحویل میشود که توسط آن براحتی سامانه را روی هر تعداد کامپیوتر و به دفعات دلخواه نصب نمایند. یک عدد شماره اختصاصی 14 رقمی به شماره 30007957000249 در داخل سیستم تعبیه شده است که مادام العمر در  اختیار کاربران میباشد و هرگز اعتبار آن متقضی نخواهد شد.

 

SMS

برخی از امکانات سامانه به شرح زیر است : 

تعریف دفترچه تلفن

گروه بندی تلفنها

امکان دریافت اطلاعات از اکسل (Excell)

امکان ارسال اطلاعات به اکسل (Excell)

امکان ارسال تکی یا گروهی پیامک

گزارش تحویل یا عدم تحویل پیامکها به گوشی موبایل مخاطب

امکان ارسال پیامکهای زمان بندی شده

امکان دریافت پیامک

ارسال از طریق اینترنت

گزارشات ارسال و دریافت پیامکها بر اساس گروه یا شخص

. . .  سایر گزارشات متنوعسیستم هتل و رستوران


سیستم هتل و رستوران منا برای استفاده رستورانها و عموم مراکز فروش غذا طراحی شده است. خانه های معلم ، باشگاه اساتید ، تالارهای پذیرایی جزو مشتریان این سیستم هستند . تعریف محصولات غذایی و تعریف مشتریان و صدور فیش غذا و صندوق و گزارشات صندوق و گزارشات فروش از جمله امکانات این سیستم است.

سیستم هتل و رستوران منا

برخی از خصوصیات سیستم بشرح زیر است :

1- صدور فیش غذا بسیار سریع و راحت صورت میگیرد و این برای رستورانهایی که تعداد مشتریان آنها زیاد است خیلی مهم است

2- نحوه چاپ فیش غذا میتواند بصورت  توزیع شده باشد بدین معنی که در زمان چاپ فیش غذا توسط کاربر صندوق  ، یک نسخه از فیش در چاپگر آشپزخانه هم چاپ میشود

3- به دلیل حفظ امنیت سیستم امکان حذف فیش به هیچ وجه امکان ندارد و فقط میتوان آن را ابطال نمود که سابقه آن در سیستم باقی میماند و در گزارشات روزانه منعکس میگردد

4- بازهم به دلیل امنیت اطلاعات سیستم ، قبل از بستن عملیات روز قبل ، امکان ثبت فیش روز جدید موجود نیست و کاربر حتما باید قبل از شروع کار در روز جدید صندوق روز قبل را ببندد و بعد از بستن صندوق روز قبل هیچ تغییری در اطلاعات روز قبل قابل انجام نیست

5- گزارش کامل و کاربردی عملکرد روزانه صندوق جهت تسویه صندوق دار با حسابداری در سیستم موجود است

6- امکان صدور فیش المثنی در سیستم موجود است

7- امکان ثبت پیش دریافت برای تالارهایی که مراسم برگزار میکنند  موجود استسیستم حقوق و دستمزد


 سیستم حقوق و دستمزد یکی از محبوبترین سیستمهای شرکت منا محسوب میشود و سیستمی آسان و قوی و انعطاف پذیر است. ثبت مشخصات کامل پرسنلی و انواع استخدام و ثبت آسان کارکرد ماهانه و محاسبه سریع حقوق ماهانه و چاپ فیش حقوقی زیبا و گویا از مشخصات این سیستم است.

سیستم حقوق منا

این سیستم یکی از زیر سیستمهای سیستم جامع مالی منا میباشد که امکان اجرای مستقل هم برای آن موجود است و میتواند بدون نیاز به سیستم جامع مالی اجرا شود. این سیستم یک سیستم کاملا پارمتریک است و تمامی عوامل حقوق توسط خود کاربر قابل تعریف و تنطیم است و تقریبا هیچ مشخصه ای از سیستم نیست که توسط برنامه به کاربران تحمیل شود. همه چیز در دست کاربر است و چیزی دور از دسترس کاربران قرار نگرفته است.  از جمله امکانات سیستم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- اطلاعات کامل و مشخصات شناسنامه ای و شغلی کارکنان

2- تعریف عناوین مزایای مستمر مانند حقوق پایه ، حق اولاد ، حق مسکن و . . . 

3- تعیین اینکه کدامیک از عناوین مزایای فوق بیمه پذیر یا مالیات پذیر هستند 

4- تعیین اینکه کدامیک از عناوین مزایای فوق برحسب کارکرد محاسبه میشوند

5- ایجاد کارکرد ماهانه

6- محاسبه حقوق و چاپ فیش حقوقی

7- فرم تعریف پس اندازکارکنان

8- فرم تعریف وام کارکنان

9- فرم تعریف کسور متفرقه نیمه مستمر

11- تعریف انواع استخدام و تنظیمات مربوطه

10- تعریف انواع بیمه و جدول محاسبه بیمه برای هر نوع استخدام

11- تعریف جدول مالیات برای هر نوع استخدام

12- تعریف شعب بیمه

13- تعریف انواع شغل 

14- تعریف انواع پست سازمانی

15- تعریف رشته های تحصیلی

16- تعریف مقاطع تحصیلی

17- تعریف واحد های سازمانی

18- تعریف مراکز هزینه (تولیدی - خدماتی - سربار)

19- تعیین نحوه محاسبه یکساعت کار

20- تعیین نحوه محاسبه یکساعت اضافه کاری

و . . .  دهها امکان دیگر

 سیستم چاپ چک


 سیستم چک بانک یک سیستم بسیار ساده و کاربردی است که همه حتی اشخاص معمولی هم میتوانند برای حسابهای شخصی خود از آن استفاده نمایند. در این سیستم کاربران میتوانند بانکها و حسابهای خود را تعریف کرده و براحتی و با استفاده از موس شکل دسته چکهای خود را در آن طراحی نمایند و پس از آن مبالغ چکها را نوشته و چاپ نمایند. این سیستم با تمامی چاپگرهای موجود ساطگار بوده و براحتی کار میکند. با استفاده از این سیستم میتوانید موجودی بانکهای خود را هم نگهداری و گزارش نمایید

سیستم چک بانک منا